Koyun

Sevgili Dostlar,

Benim koyun kuzu ile tanışmam bana göre İstanbul Fatih /Çarşamba- Fethiye deki Fal sokakta 6 numaralı evin bahçesinde başladı. Ama annemin ve babamın anlattıklarına göre daha 28 aylıktan daha küçükken kuzu çobanlığı ile başlamış. Babam ve annem beni Makedonya – İştipte evin bahçesinde aradıklarında bulamamışlar ve evin bitişiğindeki hastahanenin bahçesinde otlar içinde sürüklenirken bulmuşlar. Sürüklenmemin sebebide elimde tuttuğum koyunun ipini bırakmamam imiş.Yani o gün bu gündür dönemsel de olsa hayatımdan koyun eksik olmadı.

Deniliyor ki Türkiyede koyun sayısı ya da küçükbaş hayvan sayısı son 30 yılda yüzde ellilere varan bir düşüşle 48.6 milyondan 24.9 milyona düştü.

Bu düşüşün altındaki yatan nedenler bir hayli fazlave bunları teker teker inceleyip soruna çözüm önerileri üretmeye çalışacağım, ama ben şimdilik bu güzel hayvanlarla ilgili değişik fotoğraflar yükleyerek işe başlamak istiyorum.

Bakın bakalım aşağıdaki fotoğraflarda kendinizden birşeyler bulabilecek misiniz ?

Bu yaziya link Koyunlar permalink.

2 Responses to Koyun

  1. zeytinlibahçe says:

    İlahi Ensar bey çok güldüm. Bir elinizde koyunun ipi, diğer elinizde ubyi ile bağlantıda olcağınız telefonunuz hiç eksik olmasın. Başarılar diliyorum.

  2. deniz says:

    Sürüde bir eksik kalmıştı, tamam oldu. Kurt kapmaz, çoban takmaz bu koyunun nice ömürler görmesi dileği ile kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.